

Chwilowo nie możesz polubić tej opinii
Zgłoś komentarz
Zgłoszenie wysłane
Twoje zgłoszenie nie może zostać wysłane
Napisz swoją opinię
Recenzja została wysłana
Twoja recenzja nie może być wysłana
Melabiorytm B6 Max to lek zawierający dwie substancję czynne melatoninę, czyli naturalny hormon regulujący cykl okołodobowy oraz chlorowodorek pirydoksyny (witaminę B6), który bierze udział w przemianach metabolicznych organizmu. Melabiorytm B6 MAX stosuje się jako środek pomocniczy w zaburzeniach snu, związanych ze zmianą strefy czasowej albo pracą zmianową.
Substancjami pomocniczymi leku są: melatonina i pirydoksyny chlorowodorek.
Każda tabletka zawiera 6 mg melatoniny (Melatoninum) i 20 mg pirydoksyny chlorowodorku (Pyridoxini hydrochloridum).
Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, sorbitol, makrogol, sodu stearylofumaran.
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek należy stosować doustnie, popijając tabletki wodą. Tabletki można dzielić na równe dawki.
Dorośli:
W zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych: pół tabletki lub 1 tabletka raz na dobę, po zapadnięciu zmroku, rozpoczynając od pierwszego dnia podróży. Kontynuować leczenie przez 2 do 3 kolejnych dni po zakończeniu podróży.
W zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania związanych np. z pracą zmianową: pół tabletki lub 1 tabletka na godzinę przed snem. Działanie leku obserwuje się stopniowo, czasami dopiero po upływie dwóch tygodni stosowania.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek Nie należy stosować leku u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek.
Nie należy stosować leku Melabiorytm B6 Max w przypadku: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie; Dzieci i młodzież w wieku do 18 lat; zaburzeń wątroby lub nerek; ciąży, okresu karmienia piersią; depresji.
Melabiorytm B6 MAX może wchodzić w interakcje z: 5- lub 8- metoksypsoralenem (lek stosowany w leczeniu łuszczycy); cymetydyną (lek stosowany w leczeniu choroby wrzodowej); estrogenem (stosowanym w środkach antykoncepcyjnych i hormonalnej terapii zastępczej); ryfampicyną i chinolonem (leki stosowane w leczeniu zakażeń bakteryjnych); tiorydazyną (stosowaną w leczeniu zaburzeń psychicznych); imipraminą (stosowaną w leczeniu depresji); karbamazepiną (stosowaną w leczeniu padaczki); lekami nasennymi i uspokajającymi, np.: benzodiazepinami, zaleplonem, zolpidemem i zopiklonem; agonistami lub antagonistami receptorów adrenergicznych (takie jak pewne rodzaje leków stosowanych między innymi w regulowaniu ciśnienia krwi poprzez kurczenie naczyń krwionośnych, leki udrożniające nos, leki obniżające ciśnienie krwi); agonistami lub antagonistami receptorów opioidowych (leki stosowane w leczeniu uzależnień od nielegalnych substancji psychoaktywnych); inhibitorami prostaglandyną (niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi); lewodopą (lekiem stosowanym w chorobie Parkinsona), nie dotyczy to połączenia karbidopa-lewodopa; fenytoiną (lek stosowany w leczeniu padaczki), ponieważ witamina B6 może zmniejszać stężenie fenytoiny w surowicy krwi.
Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem, jeśli u pacjenta: występują zaburzenia czynności układu odpornościowego, hormonalnego czy osób z padaczką i leczonych lekami przeciwzakrzepowymi.
Palenie papierosów możne zmniejszyć skuteczność leku.
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25˚C.