Adrimax 0,03 g/5ml, 120 ml

20,80 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie, czekamy za dostawą.

Przeznaczenie
Kaszel
Przeziębienie i grypa
Układ oddechowy
Rodzaj
Syrop
Pojemność
120 ml (but.)
Typ produktu
Lek
Substancja czynna
Levodropropizinum
Opinie (0)
(0)
Adrimax 30 mg/5 ml syrop o aromacie malinowym, wskazany w objawowym leczeniu suchego, nieproduktywnego kaszlu. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku powyżej 2 lat i osób dorosłych.
Wskazania
Lek Adrimax wskazany jest w objawowym leczeniu nieproduktywnego (suchego) kaszlu. Wiele danych wskazuje, że lek ten skutecznie hamuje kaszel o różnym pochodzeniu, jak np. kaszel w przebiegu raka płuca, kaszel związany z zakażeniami górnych i dolnych dróg oddechowych czy krztusiec. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
Działanie
Adrimax zawiera substancję czynną lewodropropizynę o działaniu przeciwkaszlowym i znoszącym skurcz oskrzeli.
Przeciwwskazania
Nie należy przyjmować leku Adrimax:
jeśli pacjent ma uczulenie na lewodropropizynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
jeśli u pacjenta występuje obfita wydzielina oskrzelowa, stan charakteryzujący się dużą produkcją śluzu
jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności rzęsek nabłonka oskrzelowego charakteryzujące się zmniejszoną zdolnością do wydalania śluzu (zespół Kartagenera, dyskineza rzęsek)
u kobiet w ciąży i karmiących piersią
Przyjmowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Stosowanie u dzieci w wieku powyżej 2 lat
Masa ciała 10-20 kg: zalecana dawka to 3 ml syropu 3 razy na dobę; Masa ciała 20-30 kg: zalecana dawka to 5 ml syropu 3 razy na dobę.
Stosowanie u dorosłych
Zalecana dawka to 10 ml syropu do 3 razy na dobę.
Sposób podawania
Adrimax należy stosować doustnie, 3 razy na dobę w odstępach co najmniej 6 godzin. Do butelki z syropem dołączona jest miarka pozwalająca odmierzyć 3 ml, 5 ml i 10 ml. Butelka jest zaopatrzona w dodatkowe zabezpieczenie jakim jest zakrętka z zamknięciem zabezpieczającym przed dostępem dzieci. Aby otworzyć butelkę należy nacisnąć zakrętkę i obracać w kierunku wskazanym przez strzałkę. Leczenie należy kontynuować do czasu ustąpienia kaszlu lub zgodnie z zaleceniem lekarza. W każdym przypadku, gdy kaszel nie ustępuje po 7 dniach leczenia, należy przerwać stosowanie leku i zasięgnąć porady lekarza. Należy pamiętać, że kaszel jest objawem choroby. W tej sytuacji to lekarz powinien postawić właściwą diagnozę, a następnie wdrożyć odpowiednie leczenie.
Interakcje
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. W badaniach u ludzi nie stwierdzono zmian zapisu krzywej EEG podczas podawania lewodropropizyny w skojarzeniu z benzodiazepinami. U osób szczególnie wrażliwych należy zachować ostrożność w przypadku jednoczesnego zażywania leków uspokajających.
Stosowanie w ciąży i podczas karmienia piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lek jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży lub zamierzających zajść w ciążę, a także w okresie karmienia piersią.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Podczas stosowania leku Adrimax działania niepożądane występują bardzo rzadko.
Należy przerwać stosowanie leku Adrimax i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek z wymienionych objawów: ciężkie reakcje skórne (pokrzywka, świąd) lub choroby skóry np. przebiegające z tworzeniem się pęcherzy (epidermoliza); nierówna praca serca (ryzyko wystąpienia arytmii); reakcja alergiczna i (lub) anafilaktyczna, w postaci obrzęku, duszności, wymiotów i biegunki; niebezpiecznie niskie stężenie cukru we krwi, które prowadzi do utraty przytomności (śpiączka hipoglikemiczna).
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów): pokrzywka, rumień, osutka, świąd, reakcje skórne; bóle żołądka, bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunka; ogólne złe samopoczucie; zawroty głowy, zaburzenia równowagi, drżenia, mrowienie, drętwienie; zaburzenia pracy serca (kołatanie serca, częstoskurcz), obniżenie ciśnienia tętniczego; drażliwość, senność, depersonalizacja (poczucie obcości samego siebie); duszność, kaszel, obrzęk błony śluzowej układu oddechowego; astenia (ogólne osłabienie organizmu) i osłabienie kończyn dolnych.
Z nieznaną częstotliwością: opisano pojedynczy przypadek epidermolizy ze skutkiem śmiertelnym, dwa pojedyncze przypadki - odpowiednio - zapalenia języka i aftowego zapalenia jamy ustnej z gorączką. U jednej osoby stwierdzono cholestatyczne zapalenie wątroby, zgłaszano pojedyncze przypadki uogólnionego obrzęku, omdleń i astenii, opisano pojedynczy przypadek wystąpienia drgawek kloniczno-tonicznych oraz napadu typu petit mal. Opisano także pojedynczy przypadek śpiączki hipoglikemicznej - u pacjentki w podeszłym wieku przyjmującej jednocześnie doustne produkty przeciwcukrzycowe, w pojedynczym przypadku opisano zaburzenia rytmu serca w postaci bigeminii przedsionkowej, obrzęk powiek, który w większości przypadków można było uznać za obrzęk naczynioworuchowy, biorąc pod uwagę jednoczesne wystąpienie pokrzywki. Stwierdzono pojedynczy przypadek rozszerzenia źrenic oraz utratę zdolności widzenia u jednej osoby. W obu przypadkach objawy ustąpiły po odstawieniu leku.
Przechowywanie
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze do 25°C.
Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
Składniki
Substancją czynną leku jest Lewodropropizyna. 5 ml syropu zawiera 30 mg Lewodropropizyny. Pozostałe składniki to: Kwas cytrynowy jednowodny, Sodu wodorotlenek, Sacharoza, Aromat malinowy, Woda oczyszczona, Azot z niską zawartością tlenu. Aromat malinowy zawiera: substancję aromatyzującą, preparat aromatyzujący, naturalną substancję aromatyzującą, Glikol propylenowy (E1520), Etanol.
Przeznaczenie
Kaszel
Przeziębienie i grypa
Układ oddechowy
Rodzaj
Syrop
Typ skóry
Dowolna
Pojemność
120 ml (but.)
Wiek
Dla dorosłych
Dla seniorów
Dziecko
od 2 roku życia
Działanie
Przeciwkaszlowe
Typ produktu
Lek
Substancja czynna
Levodropropizinum
Producent
POLPHARMA
Postać
SYROP
Dawka
30 MG/5ML
Kraj
POLSKA