Coldrex MaxGrip C na objawy przeziębienia i grypy 24 tabletki

1 620,00 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie, czekamy za dostawą.

Marka
KROPLE MIĘTOWE AFLOF
Rodzaj
tabl.
Pojemność
24 tabl. (2 blist. p
Typ produktu
Lek
Substancja czynna
Paracetamolum, Coffeinum, Acidum ascorbi
Opinie (0)
(0)

Coldrex Maxgrip C to lek polecany dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia do leczenia objawów przeziębienia takich jak: gorączka, dreszcze, katar oraz bóle mięśniowe.

Wskazania

Leczenie pierwszych objawów grypy i przeziębienia.

Działanie

Lek Coldrex Maxgrip C skutecznie działa na objawy przeziębienia:

  • bóle mięśniowe
  • bóle kostne
  • gorączka
  • dreszcze
  • katar
  • bóle głowy
  • ból gardła
  • mokry kaszel

Przyjmowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Stosowanie u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat: 2 tabletki podawać do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować dawki leku częściej, niż co 4 godziny ani nie stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Coldrex MaxGrip C:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek ze składników leku
  • u osób z niewydolnością wątroby lub ciężką niewydolnością nerek
  • u osób z chorobą alkoholową
  • u osób przyjmujących zydowudynę (stosowaną w leczeniu zakażeń wirusa HIV)
  • u osób przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodni po ich ostatnim zastosowaniu
  • nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol ani innych leków zmniejszających przekrwienie błony śluzowej nosa, środki hamujące łaknienie lub leki psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy.

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku:

  • chorób wątroby lub nerek
  • nadciśnienia tętniczego krwi, chorób serca, chorób naczyniowych takich jak zespół Raynaud'a (charakteryzujący się napadowym bólem palców pod wpływem zimna lub emocji)
  • cukrzyca
  • nadczynności tarczycy
  • jaskry (schorzenie charakteryzujące się postępującym uszkodzeniem oka i co za tym idzie pogorszeniem lub utratą wzroku)
  • guza chromochłonnego nadnerczy
  • zaburzeń czynności układu oddechowego (rozedma płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli)
  • niedoboru niektórych enzymów (dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej)
  • ciężkiej infekcji, która może zwiększać ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej objawiającej się m.in.:
  • głębokim, szybkim i utrudnionym oddychaniem
  • mdłościami, wymiotami i (lub) utratą apetytu
  • ogólnie złym samopoczuciem

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem jeżeli u pacjenta jednocześnie wystąpią opisane powyżej objawy.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Coldrex Maxgrip może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia:

  • reakcji alergicznych (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy
  • wysypki skórnej lub ciężkiej reakcji skórnej objawiającej się ostrą uogólnioną wysypką krostkową lub pęcherzami i nadżerkami na skórze, w jamie ustnej, oczach i narządach płciowych, gorączką i bólami stawowymi albo pękającymi olbrzymimi pęcherzami podskórnymi, rozległymi nadżerkami na skórze, spełzaniem dużych płatów naskórka oraz gorączką
  • problemów z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesterydowych leków przeciwzapalnych
  • sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie
  • utrata wzroku, która może być spowodowana nadmiernie wysokim ciśnieniem śródgałkowym. Jest to bardzo rzadkie ale istnieje prawdopodobieństwo takiego zdarzenia u osób z jaskrą
  • nietypowego szybkiego tętna lub uczucia nieregularnego rytmu serca
  • trudności w oddawaniu moczu, zatrzymanie. Jest to bardziej prawdopodobne u mężczyzn z rozrostem gruczołu krokowego
  • zaburzenia czynności wątroby

Powyższe reakcje występują rzadko (częściej niż u 1 na 10 000 pacjentów lecz rzadziej niż u 1 na 1 000 pacjentów_ lub bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów).

Coldrex MaxGrip C może powodować także następujące działania niepożądane bardzo rzadko (dotyczące mniej niż 1 na 10 000 pacjentów):

  • ból głowy
  • zawroty głowy
  • bezsenność
  • nerwowość
  • zwiększenie ciśnienia tętniczego
  • nudności i wymioty

Nadmierne spożycie kawy lub herbaty podczas stosowania leku może powodować uczucie napięcia, rozdrażnienia, bezsenność, lęk, bóle głowy, zaburzenia żołądka i jelit, nietypowego szybkiego tętna lub uczucia nieregularnego rytmu serca.

Składniki

Każda tabletka zawiera 500 mg Paracetamolu, 25 mg Kofeiny, 5 mg Chlorowodorku fenylefryny, 20 mg Wodzianu terpinu i 30 mg Kwasu askorbinowego (witaminy C).

Pozostałe składniki: Skrobia kukurydziana, Skrobia rozpuszczalna, Talk, Kwas stearynowy, Powidon, Potasu sorbinian, Sodu laurylosiarczan, Żółty barwnik (E 110).

Przechowywanie

Nie należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Rodzaj
tabl.
Pojemność
24 tabl. (2 blist. p
Typ produktu
Lek
Substancja czynna
Paracetamolum, Coffeinum, Acidum ascorbi
Producent
OMEGA PHARMA POLAND SP. Z O.O.
Postać
TABL.
Kraj
POLSKA