Helicobacter Test z krwi, 1 sztuka
- Przeznaczenie
- Diagnostyka
Układ pokarmowy - Rodzaj
- Test diagnostyczny
- Pojemność
- 1 sztuka
- Typ produktu
- Wyrób medyczny
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
Helicobacter Test z krwi 1 sztuka
Opis
-Helicobacter pylori to bakteria, która przyczynia się do poważnych stanów zapalnych błony śluzowej żołądka, mogących przekształcić się w chorobę wrzodową, a nawet raka żołądka.
-Helicobacter TEST pozwala na wykrycie przeciwciał IgG, które występują w organizmach ludzi zakażonych tą niebezpieczną bakterią. Według danych statystycznych, w krajach rozwijających się nawet 70 procent populacji jest jej nosicielem.
-Helicobacter pylori przez wiele lat może pozostawać w uśpieniu, by nagle zaatakować. Jednak jej wczesne wykrycie pozwala przeprowadzić skuteczną terapię antybiotykową, dzięki której mamy szansę na wyleczenie. Objawami zakażenia mogą być m. in.: zaparcia, mdłości, wzdęcia, zgaga, bóle brzucha.
-Korzystając z wiarygodnej diagnostyki, jaką daje Helicobacter TEST, mamy możliwość uniknięcia poważnych chorób i komplikacji zdrowotnych.
Skład
Helicobacter TEST to niezwykle wygodny sposób na przeprowadzenie szybkiego, jednorazowego badania w zaciszu własnego domu. W opakowaniu znajduje się wszystko, co jest potrzebne do jego przeprowadzenia:
-kopertka aluminiowa z testem (powinna być szczelnie zamknięta, w środku znajduje się także pochłaniacz wilgoci)
-sterylny nakłuwacz
-plastikowa pipetka do pobrania krwi z palca
-pojemnik z roztworem, którego 3 krople należy dodać do okienka testowego zawierającego już wprowadzoną wcześniej krew
Działanie
-Pobraną z palca krew, umieszczamy na okrągłe pole testowe. Następnie dodajemy roztwór i czekamy 15 minut na wyniki badania.
-Jeśli w okienku z próbką pojawią się dwa różowe prążki, oznacza to, że wynik testu jest dodatni – w naszym organizmie obecne są przeciwciała Helicobacter pylori. W takim przypadku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Sposób użycia
Przed badaniem
-Przygotuj środek dezynfekujący opuszki palca (np. wacik nasączony 70% alkoholem), a także kawałek papierowego ręcznika oraz zegarek do odmierzenia czasu potrzebnego do odczytu wyniku badania.
-Umyj dokładnie ręce mydłem w ciepłej, bieżącej wodzie przed badaniem. Nie musisz być na czczo. Test przed wykonaniem badania powinien mieć temperaturę pokojową. Stosuj się ściśle do zaleceń znajdujących się w instrukcji obsługi testu.
Wykonanie badania
-Otwórz aluminiową kopertę i wyjmij z niej płytkę testową. Połóż ją na poziomej powierzchni. Środek pochłaniający wilgoć, znajdujący się również w kopercie, wyrzuć do kosza na śmieci.
-Pamiętaj, aby wykonać badanie w ciągu godziny od momentu otwarcia aluminiowej koperty.
-Wyjmij nakłuwacz z opakowania oraz pipetę. Nakłuwacz, jak sama nazwa wskazuje, posłuży do nakłucia palca, natomiast za pomocą pipety pobierzesz krew z palca do badania.
-Delikatnie pomasuj palec, który zostanie nakłuty przez minimum 30 sekund.
-Zdezynfekuj opuszek palca, a następnie odczekaj 30-60 sekund, aż skóra opuszka palca całkowicie wyschnie.
-Zdejmij nasadkę ochronną z nakłuwacza, przekręcając ją o 90o.
-Przyłóż nakłuwacz do opuszka palca i dociśnij go, aż usłyszysz charakterystyczny „klik”. Ten dźwięk będzie oznaczać, że palec został nakłuty.
-Opuść rękę z nakłutym palcem w dół, aby mogła powstać duża i pełna kropla krwi. Możesz dodatkowo ucisnąć nakłuty palec z obu stron, aby krew szybciej napłynęła do nakłutego opuszka.
-Zbliż końcówkę pipety w pozycji poziomej do powstałej kropli krwi, nie ściskając przy tym ani pipety, ani opuszka palca.
-Pod wpływem sił kapilarnych krew samoistnie zacznie wpływać do pipety. Trzymaj ją przyłożoną do kropli krwi tak długo, aż krew wypełni pipetę do czarnej kreski. Nie pozwól do powstawania we wnętrzu pipety pęcherzyków powietrza.
-Po napełnieniu pipety, umieść całą jej zawartość w okrągłym okienku na płytce testowej. Poczekaj, aż całość krwi zostanie wchłonięta przez płytkę.
-Z buteleczki z roztworem pobierz 3 krople cieczy i wprowadź je do okienka testowego.
-Wynik testu możesz odczytać w czasie 15 minut od momentu dodania roztworu.
-Po czasie dłuższym niż 30 minut wynik badania nie powinien być brany pod uwagę.
-Po wykonaniu badania pozostałą ilość roztworu wylej do toalety, a po odczytaniu wyniku testu, płytkę oraz pojemnik wyrzuć do śmieci.
Interpretacja wyników testu
O wiarygodności przeprowadzonego badania decyduje przede wszystkim zachowanie wszelkich norm bezpieczeństwa oraz przestrzeganie zasad wykonania testu, o których mówi instrukcja obsługi produktu.
-Wynik dodatni - wynik testu uważa się za dodatni, jeżeli w okienku wynikowym pojawią się dwa prążki – kontrolny C oraz testowy T. Oznaczają one, że w pobranej próbce krwi wykryte zostały przeciwciała anty-H. pylori. Pasek w strefie testowej T może mieć nieco słabszą, taką samą lub mocniejszą intensywność barwy niż pasek w strefie kontrolnej C. Jednak, tak naprawdę, nie ma to większego znaczenia.
-Wynik ujemny - wynik badania jest negatywny, jeżeli w okienku wynikowym pojawi się tylko jeden pasek w strefie kontrolnej C, natomiast pasek testowy T będzie niewidoczny. Taki wynik oznacza, że w próbce krwi nie wykryto przeciwciał anty-H. pylori.
-Wynik nieważny - wynik badania uważa się za nieważny, jeżeli w okienku wynikowym nie pojawia się żaden pasek lub widoczna jest jedynie linia testowa T. W takim przypadku najlepiej jest powtórzyć badanie z użyciem nowego testu diagnostycznego.
- Test przeznaczony jest do samokontroli
- Etykieta, oznakowanie, instrukcja obsługi oraz interfejs użytkownika są w języku polskim
- Certyfikat CE 0197 i CE 1434
- Produkt zawiera deklarację zgodności UE
- Oferowany produkt jest wyrobem medycznym jednorazowego użytku oznaczonym znakiem CE. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
- Certyfikat CE
Producent
Hydrex Diagnostics Sp. z o.o Sp. k.
- Przeznaczenie
-
Diagnostyka
Układ pokarmowy - Rodzaj
- Test diagnostyczny
- Pojemność
- 1 sztuka
- Wiek
-
20 +
30 +
40+
50+
Dla dorosłych
Dla seniorów - Typ produktu
- Wyrób medyczny
- Producent
- HYDREX DIAGNOSTICS SP. Z O.O.SP.K.
- Kraj
- POLSKA